Do jakich rozwiązań można wykorzystać serwer dedykowany?

Praktycznie każda firma która promuje w jaki sposób swoją działalność przez internet musi mieć dzisiaj własną stronę internetową. Dotyczy to oczywiście nie tylko firmy z branży e-commerce czyli głównie sklepów internetowych ale również i firmy które w internecie mają po prostu swoje mi wizytówki. Niezależnie od tego jak dużo mamy stronę internetową możemy zastanowić się nad tym w jaki sposób by uzyskać większą wydajność naszego serwera za niską cenę.

Kiedy warto zdecydować się na serwer dedykowany?

Na początku działalność nie powinniśmy inwestować zbyt wiele w infrastrukturę sieciową. Strona firmowa spokojnie może być hostowana na jednym z wielu kont współdzielonych. Jeżeli jednak nasze aplikacje okażą się dużo bardziej wymagające i będziemy potrzebować dużo większej mocy obliczeniowej a przede wszystkim dużo większej przepustowości sieci,  rozwiązaniem okaże się z pewnością serwer dedykowany. Ten rodzaj hostingu daje nam dużo różnych możliwości i warto rozważyć zakup takiej usługi, jeżeli planujemy rozszerzenie naszej oferty.

Działalność w sieci a hosting.

Różne rodzaje hostingu przeznaczone są dla odbiorców o bardzo różnych potrzebach. Mała, niewielka firma działająca w branży internetowej z pewnością nie potrzebuje aż tak dużych zasobów jak duży i uznany sklep internetowy obsługujący setki i tysiące klientów dziennie.

Większe potrzeby, większe koszty

Jeżeli jednak nasze potrzeby z czasem wzrosną możemy zdecydować się również i później na serwer dedykowany. Będzie się to oczywiście wiązało z koniecznością przeniesienia wszystkich naszych danych na nowy serwer.