Statystyczne analizy

Analizy statystyczne zmieniają branżę konsultingową?

Ponieważ rewolucja liczbowa zakorzeniona jest w dziedzinie konsultingowej, otwierają się olbrzymie alternatywy podniesienia zadowolenia klientów, a doradzanie interesantom w zakresie stosowania analiz statystycznych jest obecnie zakorzenioną częścią nowoczesnego doradztwa. Jednakże specjaliści muszą wyuczyć się nowych zespołów kwalifikacji.
Analizy statystyczne to natychmiastowo rozwijające się technologie, które używają statystyki, sztuczną inteligencję i zaawansowane analizy rynkowe w celu identyfikacji logicznych wzorców w dużych zestawach danych. Inteligentnie zastosowane narzędzia analityczne zapewniają najznakomitszej jakości wgląd w wskaźniki wydajności spółki oraz wieloskładnikowe, przeważnie imponujące, transformacje powstające dookoła nich.

Wydatki na doradztwo w analizach statystycznych

Ogólnie nakłady korporacyjne na doradztwo analityczne i analizy statystyczne wzrosły w ciągu roku do 3 miliardów PLN. Inwestycje są równomiernie rozłożone na rozrost wewnętrznych możliwości i wydatków na zewnętrznych specjalistów. Oba typy inwestycji mają wzrosnąć, a 91% menedżerów przekonało się, że analitycy i analizy statystyczne już wygenerowali znaczną wartość dla swojej firmy.
Wiodące firmy konsultingowe rozumieją, że interpretacja Big Data nie przynosi im przewagi nad konkurencją. Przeciwnie, w erze zaburzeń cyfrowych, konieczne jest ich przeżycie. Wynika to z faktu, że konsulting analityczno-statystyczny nie wytwarza przychodów, nie jest produktem. Jednakże ma wpływ na ergonomię, co jest obowiązkowe dla strategii, działania, konsultantów HR i IT.

Analizy statystyczne i konsultacje

W związku z tym, zarówno dla specjalistów, jak i ich odbiorców, nauka o danych i analizy statystyczne są obecnie towarem. Dla tych, którym brakuje specjalności i typowego rodowodu, analityka jest wszechświatem dla niewtajemniczonych managerów, którzy potrzebują pośrednika, aby wytłumaczyć – w prostych pojęciach biznesowych – jakie analizy mogą dla nich przygotować. To jest miejsce, gdzie wstępują konsultanci. To nie informacje, ale ludzie, którzy potrafią je zinterpretować i wykorzystać, są rzetelnym walorem dla klientów. Wykwalifikowani badacze zajmujący się statystyką są wciąż rzadkością na rynku. Konsultanci, którzy potrafią łączyć własne dane naukowe z kwalifikacjami strategicznego myślenia z umiejętnością do wyjaśniania analityki i analiz statystycznych w kategoriach laika, są jeszcze rzadkością.

Potrzebujesz konsultacji w zakresie takim jaki obejmują analizy statystyczne i analityka danych?

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*